„Puchar Niepodległości” - bieg w radioorientacji sportowej
Opublikowano: 14.01.2019

autor: Krzysztof Czub

W dniu 09.11.2018 r. na terenie Nadleśnictwa Wałcz, odbył się bieg w radioorientacji sportowej „Puchar  Niepodległości”.  Bieg został zorganizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Celem biegu było uczczenie obchodów Święta Niepodległości oraz promowanie zdrowego stylu życia przez aktywność fizyczną z wykorzystaniem walorów przyrodniczych. Członkowie naszego koła PTL przy Nadleśnictwie Wałcz nie tylko pomagali w przygotowaniu zawodów, ale również propagowali działalność Polskiego Towarzystwa Leśnego.

          
 ''Z rodziną po choinkę'' w Tucznie
Opublikowano: 08.01.2019

autor: Piotr Iwanicki
zdjęcia: Aleksandra Warnkowska
 
Dnia 15.12.2018 roku odbyła się kolejna już edycja akcji „Z rodziną po choinkę” zorganizowana przez Nadleśnictwo Tuczno i koło Polskiego Towarzystwa Leśnego przy Nadleśnictwie Tuczno. Głównym celem imprezy jest propagowanie i zachęcanie do zakupu legalnie pozyskanych choinek z lasów administrowanych przez Lasy Państwowe. Czas spędzony przy wyborze i kupnie bożonarodzeniowego drzewka został uatrakcyjniony ogniskiem, nad którym można było upiec kiełbaski oraz gorącymi napojami serwowanymi pod altaną nadleśnictwa. Najmłodsi uczestnicy mogli natomiast namalować swoją wymarzoną choinkę z górą prezentów na przygotowanych do tego celu blokach rysunkowych.

          Konkurs plastyczny "Święta w lesie" w Nadleśnictwie Wałcz
Opublikowano: 02.01.2019

autor: Krzysztof Czub
zdjęcia: Katarzyna Drzewiecka
 
Koło PTL przy Nadleśnictwie Wałcz zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci ze Stowarzyszenia Wspierania i Rozwoju Dzieci, Młodzieży oraz Osób Dorosłych z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi oraz ADHD “Drużyna Ananasów I Przyjaciele” oraz ze Stowarzyszenia dzieci niepełnosprawnych “Uśmiech” w Wałczu, którego tematem były „Święta w lesie”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 15 grudnia w ogrodzie botanicznym Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Morzycówka”.  Autorzy prac otrzymali od nas nie tylko słodkie niespodzianki, ale również każdy wrócił do domu z wybraną przez siebie choinką.

          Zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Karsiborze
Opublikowano: 27.12.2018


autor: Krzysztof Czub


W dniu 5 września członkowie koła Polskiego Towarzystwa Leśnego przy Nadleśnictwie Wałcz, przeprowadzili zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Karsiborze. Zajęcia prowadzone były w formie zabaw, gier oraz konkursów, których głównym tematem były: ochrona przyrody oraz „skarby  ukryte w lesie”. Zainteresowanie naszych małych uczestników było tak duże, że z trudem zakończyliśmy zajęcia. Zanim opuściliśmy salę musieliśmy złożyć obietnicę, że niebawem odwiedzimy ich ponownie.

          100 lat niepodległości w Nadleśnictwie Jastrowie
Opublikowano: 20.12.2018


autor: Ludwik Idzik
zdjęcia: Lidwik Idzik, Mirosław Łachut


W dniu 13.12.2018 r. przy pomniku przyrody „Hubert” na terenie Nadleśnictwie Jastrowie miało miejsce uroczyste posadzenie dębu oraz odsłonięcie pamiątkowego kamienia z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Uroczystość została zainicjowana przez członków koła PTL przy  Nadleśnictwie Jastrowie i zrealizowana wspólnie z Nadleśnictwem Jastrowie, Związkiem Leśników Polskich w RP przy Nadleśnictwie Jastrowie oraz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „ Solidarność” w RDLP w Pile.